Egyszárnyú kapunyitó

Viszonylag ritka megoldás az egyszárnyú szárnyaskapu, általában akkor érdemes ilyen kaput választani, ha nincs hely tolókapu megoldásra.

egyszarnyukapunyito_net Egyszárnyú kapunyitó

Segítség a méretekhez:

A fenti méreteket a kapun belül szükséges lemérni. A jobb vagy baloldali kapuknál ugyanezekre a méretekre van szükség.

  • A pont: A kapu forgáspontjának és a pillér szélének távolsága. Ez azért fontos, mert tudnom kell, milyen “mélyen” van bent a kapu.
  • B pont: A kapu forgáspontja és a pillér távolsága egymástól. (Általában nagyon kis érték.
  • C pont: A kaput tartó pillér szélessége.
  • D pont: A kapu pillérjétől lévő távolság a falig. Előfordul, hogy közvetlenül a pillér után kiskapu vagy rögtön a fal van. Kérem ezt jelezze a méret megadásánál!

Mire érdemes odafigyelni?

Egyszárnyú kapunyitókat mindig érdemes felülméretezni. Azaz ha az ajánlott kapuszélesség 275cm, akkor ne válasszuk ezt a 275cm kapunkra, inkább a nagyobb típust. A gyártói méretek általában nagyon kihegyezettek. Szemléletes példaként el szoktuk mesélni, hogy ez kb. olyan, mint amikor autópályán 4. sebességi fokozatban megyek 130 km/h-val, vagy felkapcsolok 5. fokozatba. Nagyjából ilyen a különbség kapunyitóknál is. Sokszor megér pár ezer forinttal több kezdő befektetést a rendszer, mint cserélni 5 évente a rendszert vagy a motort.

Ha mi vásárolnánk kapunyitót, ezt tennénk:

Egyszárnyas kapuknál szinte minden esetben van fizikai ütköző, aminek nekizár a kapu. Ha nincs, akkor mindenképpen érdemes csinálni azért,hogy hosszú életű legyen az automatika. Ha van ütköző, akkor a Proteco termékcsalád Leader 4 vagy Leader 5 termékeit érdemes feltenni. Egyszerű motorok, általában ROLL 230V vezérléssel. Ár/érték arányban nem talál jobbat a piacon. Ráadásul SWING 230 vezérléssel tud külön lámpát is kapcsolni, vagy a kapu elektromos zárát (ha van) vezérelni.